DOM POMOCY SPOŁECZNEJ

OCHRONA DANYCH

 

Dofinansowanie działalności domów pomocy społecznej

 

Gmina Miasto Krosno otrzymała dotację celową z budżetu państwa na realizację bieżących zadań własnych powiatu, z przeznaczeniem na wzmocnienie zabezpieczenia domów pomocy społecznej przed skutkami występowania wirusa SARS-CoV-2, tj. na zapewnienie kadry niezbędnej do zachowania ciągłości usług świadczonych przez te jednostki oraz zakup niezbędnych środków ochrony osobistej, sprzętu i wyposażenia. Kwota dofinansowania w roku 2021 to 51 032,00 zł.

 

Kwota dofinansowania w roku 2021 to 51 032,00 zł.

 

 

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

 

W dniu 1 kwietnia 2021 r., w całej Polsce, rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis powszechny jest organizowany w odstępach 10-letnich. Jest on najważniejszym badaniem statystycznym nie tylko w Polsce, ale i w większości krajów w Europie i na świecie.

NSP 2021 jest obowiązkowy i dotyczy wszystkich Polaków mieszkających w Polsce, bądź czasowo przebywających za granicą oraz cudzoziemców, którzy mieszkają w naszym kraju na stałe lub czasowo.

Podstawową metodą NSP 2021 będziespis internetowy, czyli samospis. Przeprowadzimy go na własnych komputerach lub urządzeniach mobilnych, uzupełniając wymagane dane w interaktywnym formularzu, dostępnym od 1 kwietnia br. na stronie internetowej spis.gov.pl.

Osoby, które nie będą mogły samodzielnie spisać się poprzez formularz internetowy zostaną spisane za pomocą jednej z dwóch innych metod uzupełniających: wywiadu telefonicznego wspomaganego komputerowo lub wywiadu bezpośredniego przeprowadzonego przez rachmistrza spisowego. Będzie on rejestrował odpowiedzi osoby spisywanej na urządzeniu mobilnym.

Wszystkie przekazywane w czasie spisu dane zostaną objęte tajemnicą statystyczną – będą należycie i starannie zabezpieczone oraz nie zostaną nikomu ujawnione.

Więcej informacji o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 dostępnych jest na stronie internetowej spis.gov.pl lub na oficjalnej stronie Urzędu Miasta Krosna krosno.pl. Ponadto od 15 marca br. uzyskać je można dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99.

 

https://www.krosno.pl/pl/aktualnosci/art8723,wkrotce-rusza-narodowy-spis-powszechny-ludnosci-i-mieszkan-2021.html

 

Z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień przesyłamy serdeczne pozdrowienia i życzenia dobrego zdrowia dla wszystkich Państwa!!!

 

Zapraszamy do obejrzenia naszych pozdrowień - krótki film w linku poniżej:

https://youtu.be/OqxRl4XxaXo

 
Miłego Powszedniego Dnia!!!
Dyrektor, Mieszkańcy i Pracownicy
Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Krośnie